Neobmedzený webhosting


Webhosting je diskový priestor na výkonnom počítači (na serveri) ktorý je nepretržite (nonstop, 24h denne) pripojený vysokou rýchlosťou (vysokou konektivitou) do siete internetu.
Aby ste mohli mať vlastnú doménu (www stránku), budeťe potrebovať súbory Vašej www stránky niekde umiestniť - práve k tomuto účelu slúži webhosting.
Webhosting môže byť zadarmo (Freehosting), alebo platený (Komerčný hosting)

Freehosting: Obvykle sú s tým spojené obmedzenia. Poskytovatelia Freehosting-ov si vyžadujú na Vašich stránkach zverejňovať ich reklamu. Ďalej pri použití Freehostingu najčastejšie dostávate zadarmo doménu tretej úrovne. Teda Vaša stránka- jej názov vyzerá napríklad takto: www.nieco.nejakyhosting.sk. Viac o doménach sa dozviete po kliknutí na „Doména“ v menu.
Ďalej pri využívaní Freehostingu nie je zaručená 100%-tná dostupnosť Vašej stránky 24 hod. denne. Málo kedy súčasťou Freehostingu je aj poskytovanie iných služieb ako je napríklad vlastná e-mailová schránka a podobne.
Výhody Freehostingu:
- webhosting zadarmo
- zadarmo doména tretej úrovne (relatíva výhoda)

Nevýhody Freehostingu:
- poskytované služby sú minimálne
- zvyčajne je veľkosť poskytovaného priestoru pre Vašu stránka malá a nepostačuje
- zverejňovanie povinnej reklamy na Vašej stránky
- obvykle máte možnosť využitia iba domény tretej úrovne
- 100%-tná dostupnosť Vašej stránky 24- hod. denne nie je zaručená
- Servery zviknú mať časté výpadky


Komerčný (platený), teda si zaň platíte. Na internete nájdete množstvo poskytovateľov komerčných webhostingových služieb. Líšia sa poskytovanými službami, cenami, kvalitami, rýchlosťou svojich serverov a podobne. Pri zakúpení týchto služieb u niektorého s poskytovateľov webhostingu sa Vám pridelí iste vyhradené miesto na servery patriacom organizácii ktorá ste si vybrali ako poskytovateľa webhostingu . Ďalej obvykle dostávate možnosť využívať mailové služby a podobne. Máte možnosť využitia (podľa poskytovateľa) poskatnutia zadarmo domény druhej úrovne. Názov Vašej stránky teda už bude vyzerať napr. nasledovne: www.try.sk.

Výhody komerčného webhostingu:
- ceny komerčných webhostingov sú dnes veľmi malé (2 €/mesiac)
- za nízku cenu veľký priestor pre Vašu stránku a Vaše maily (u nás neobmedzene)
- veľké množstvo poskytovaných služieb
- poskytovanie mailových služieb
- 100%-tná dostupnosť Vašej stránky 24 hod denne
- Denná záloha vašej stránka (ak by sa zo stránkou niečo stalo, dá sa vyžiadať záloha z minulého dňa)

Nevýhody komerčného > webhostingu :
- musíte platiť